rękawice Robocze

Rękawice na budowę

Jeśli ktoś pracuje na budowie to musi chronić swoje ręce. To nie tylko dla własnego estetycznego wyglądu, ale dla bezpieczeństwa. Nie ma żadnego sensu żeby z gołymi rękami chodzić i podnosić cegły cz czytaj więcej »

OBUWIe Robocze

Obuwie wygodne i ochronne

Wybierając obuwie dla konkretnej branży trzeba będzie się określić jak one mają wyglądać. Nie jest niczym nowym, że w zależności od zawodu, jaki wykonujemy dobieramy w odpowiedni sposób buty. można czytaj więcej »

kaski I hełmy

Jaki kask rowerowy kupić?

W sklepach można wręcz dostać oczopląsu od ilości kasków rowerowych jakie można zakupić. Z tego powodu właśnie, kiedy dochodzi do zakupów nie do końca wiemy co wybrać. Odpowiedni rozmiar Odpowiedni czytaj więcej »

odzież robocza

Odzież robocza dla bezpieczeństwa

W Polsce bardzo lekkomyślnie podchodzi się do odzieży roboczej. Pracodawcy oszczędzają jak tylko mogą żeby nie wydawać swoim pracownikom bardzo dobrej gatunkowo odzieży ochronnej. Niestety takie oszc czytaj więcej »

OCHRANIACZE SłUCHU

Dobieranie ochraniaczy słuchu

Jeśli nasz zawód, który wykonujemy wymaga stosowania ochrony naszego słuchu to nie ma, co czekać aż się on nam pogorszy. Wiele osób bardzo lekceważy ten problem, ale kiedy zaczynają się kłopoty ze sł czytaj więcej »

obuwie gumowe

Buty gumowe dla przemysłu

Buty wykorzystywane w przemyśle są inaczej zbudowane od tych, które można wykorzystywać w gospodarstwie rolnym czy po prostu w ogrodzie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że takie ma nieco lep czytaj więcej »

kamizelki ZIMOWe

Ubrania dla pracowników

Pracownicy powinni być bardzo dobrze ubrani tak żeby zachować wszystkie normy bezpieczeństwa. W pracy bezpieczeństwo zawsze przekłada się na jakość pracy. Jeśli pracownicy nie są zadowoleni i nie czu czytaj więcej »

ZABEZPIECZENIE podczas prac

Jak być bezpiecznym w trakcie pracy?

Oczywiście warunkiem możliwości podjęcia się prac na wysokości jest przede wszystkim brak posiadania lęku przed wysokościom tego rodzaju. Każda osoba, chcąca podjąć się pracy tego rodzaju, powinna w czytaj więcej »

oDZIEż ochronnA

Odzież kwasoodporna

Jeśli pracujemy w zawodzie, który jest narażony na kontakt z kwasami to trzeba będzie posiadać odpowiednie stroje, które będą nam gwarantowały bezpieczeństwo. Tutaj nie ma żartów, bo jedna mała krop czytaj więcej »

 

Jaki kask rowerowy kupić?

kaski i hełmy

W sklepach można wręcz dostać oczopląsu od ilości kasków rowerowych jakie można zakupić. Z tego powodu właśnie, kiedy dochodzi do zakupów nie do końca wiemy co wybrać.

Odpowiedni rozmiar

Odpowiedni rozmiar jest absolutnie najważniejszy! Ponieważ jeżeli rozmiar jest zły to kask nie będzie chronił głowy w należyty sposób, więc jeżeli rozmiar jest zły to nie ma co kupować kasku. Każdy producent wypuszcza kaski i hełmy w kilku różnych rozmiarach. Inaczej niż w przypadku na przykład ubrań czy butów nie ma jednego określone systemu miar, każdy producent ma więc w tym temacie bardzo dużą dowolność. Jest to problematyczne, bo nigdy nie wiadomo wśród jakich rozmiarów szukać tego idealnego. Najlepszym rozwiązaniem jest po prost zmierzenie obwodu swojej głowy i szukanie na tej podstawie. Z tyłu głowy, w okolicach potylicy, każdy kas rowerowy powinien mieć regulację dzięki której można go dopasować co do milimetra! Tak samo należy dopasować długość pasków podtrzymujących brodę. Dobrze dobrany rozmiar kasku to taki kask, który się nie zsuwa i nie porusza przy próbach przesunięcia go dłoniami na głowie. Tylko taki kask jest bezpieczny.

Cena oraz model

Ważną kwestią jest cena oraz wygląda modelu. Na rynku istnieje ogromna rozpiętość cenowa od stu złotych do nawet tysiąca za designerskie i drogie kaski rowerowe! Najlepsze są kaski w przedziale cenowym od około stu złotych do około dwustu złotych. Dlaczego? Bo powyżej dwustu lub trzystu złotych raczej nie ma kasków, które czymś bardzo mocno się wyróżniają na tle konkurencji. Za to tanie kaski za pięćdziesiąt złotych… no cóż - nie są niczym innym niż tanią chińszczyzną, która jest drogo sprzedawana. Dlatego najlepszy wybór zamyka się właśnie w takim przedziale cenowym.

dobre kaski i hełmy

Warto też zwrócić uwagę na model kasku. Modele przeznaczone na przykład dla freestylerów są inne niż te przeznaczone dla profesjonalnych kolarzy, wynika z to zadań jakie ma spełniać konkretny kask. Ten pierwszy musi chronić zwłaszcza tył głowy, bo upadku w tym rejonie się zdarzają bardzo często. Natomiast drugi rodzaj kasków musi być aerodynamiczny i mega bezpieczny, bo w wyścigach kolarskich często osiąga się naprawdę duże szybkości i straszliwie łatwo jest o wypadek!

Wybierając kask należy kierować się więc kilkoma prostymi zasadami. Jego wygląd zewnętrzny jest za to kwestią wyboru właściciela. Niektórym podobają się proste kaski typu orzeszki, inni wolą bardzo wymyślne i intrygujące kaski przeznaczone dla profesjonalistów. Ważne, żeby kask był bezpieczny, a nie musi być piękny!