rękawice Robocze

Rękawice na budowę

Jeśli ktoś pracuje na budowie to musi chronić swoje ręce. To nie tylko dla własnego estetycznego wyglądu, ale dla bezpieczeństwa. Nie ma żadnego sensu żeby z gołymi rękami chodzić i podnosić cegły cz czytaj więcej »

OBUWIe Robocze

Obuwie wygodne i ochronne

Wybierając obuwie dla konkretnej branży trzeba będzie się określić jak one mają wyglądać. Nie jest niczym nowym, że w zależności od zawodu, jaki wykonujemy dobieramy w odpowiedni sposób buty. można czytaj więcej »

kaski I hełmy

Jaki kask rowerowy kupić?

W sklepach można wręcz dostać oczopląsu od ilości kasków rowerowych jakie można zakupić. Z tego powodu właśnie, kiedy dochodzi do zakupów nie do końca wiemy co wybrać. Odpowiedni rozmiar Odpowiedni czytaj więcej »

odzież robocza

Odzież robocza dla bezpieczeństwa

W Polsce bardzo lekkomyślnie podchodzi się do odzieży roboczej. Pracodawcy oszczędzają jak tylko mogą żeby nie wydawać swoim pracownikom bardzo dobrej gatunkowo odzieży ochronnej. Niestety takie oszc czytaj więcej »

OCHRANIACZE SłUCHU

Dobieranie ochraniaczy słuchu

Jeśli nasz zawód, który wykonujemy wymaga stosowania ochrony naszego słuchu to nie ma, co czekać aż się on nam pogorszy. Wiele osób bardzo lekceważy ten problem, ale kiedy zaczynają się kłopoty ze sł czytaj więcej »

obuwie gumowe

Buty gumowe dla przemysłu

Buty wykorzystywane w przemyśle są inaczej zbudowane od tych, które można wykorzystywać w gospodarstwie rolnym czy po prostu w ogrodzie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że takie ma nieco lep czytaj więcej »

kamizelki ZIMOWe

Ubrania dla pracowników

Pracownicy powinni być bardzo dobrze ubrani tak żeby zachować wszystkie normy bezpieczeństwa. W pracy bezpieczeństwo zawsze przekłada się na jakość pracy. Jeśli pracownicy nie są zadowoleni i nie czu czytaj więcej »

ZABEZPIECZENIE podczas prac

Jak być bezpiecznym w trakcie pracy?

Oczywiście warunkiem możliwości podjęcia się prac na wysokości jest przede wszystkim brak posiadania lęku przed wysokościom tego rodzaju. Każda osoba, chcąca podjąć się pracy tego rodzaju, powinna w czytaj więcej »

oDZIEż ochronnA

Odzież kwasoodporna

Jeśli pracujemy w zawodzie, który jest narażony na kontakt z kwasami to trzeba będzie posiadać odpowiednie stroje, które będą nam gwarantowały bezpieczeństwo. Tutaj nie ma żartów, bo jedna mała krop czytaj więcej »

 

Jak być bezpiecznym w trakcie pracy?

zabezpieczenie podczas prac

Oczywiście warunkiem możliwości podjęcia się prac na wysokości jest przede wszystkim brak posiadania lęku przed wysokościom tego rodzaju. Każda osoba, chcąca podjąć się pracy tego rodzaju, powinna w pierwszej kolejności zdobyć niezbędne w tym celu uprawnienia. Uprawnienia do pracy na wysokości otrzymuje się na podstawie nie tylko licznych badań z zakresu fizycznego ale także zdrowia psychicznego.

Uprawnienia to wszystko?

Okazuje się, że posiadanie uprawnień to jednak nie wszystko aby móc czuć się w pełni bezpiecznym. Każdego roku dochodzi do wielu wypadków kończących się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu a nawet śmiercią, ma miejsce właśnie podczas prac na wysokościach. Okazuje się, że większość osób, które im uległo, posiadało stosowane uprawniani. Jak widać więc, uprawnienia nie są gwarancją naszego bezpieczeństwa. Co nim jednak jest? Przede wszystkim dostosowanie się do wszystkich przepisów, w tym również dotyczących odpowiedniego ubioru do pracy oraz tego czy stosowane było zabezpieczenie podczas prac na wysokości.

dobre zabezpieczenie podczas prac

Do jednych z najważniejszych zabezpieczeń należy, solidnie zbudowane rusztowanie. Dzięki niemu możliwe jest w ogóle wykonanie pracy, aby jednak przebiegała ona szybko i solidnie a przede wszystkim również bezpiecznie, konieczne jest także aby było ono stabilne. Przeważająca liczba wypadków ma miejsce właśnie na skutek nagłego zawalenia się rusztowania czy też upadku z niego z powodu braku jego stabilności.