rękawice Robocze

Rękawice na budowę

Jeśli ktoś pracuje na budowie to musi chronić swoje ręce. To nie tylko dla własnego estetycznego wyglądu, ale dla bezpieczeństwa. Nie ma żadnego sensu żeby z gołymi rękami chodzić i podnosić cegły cz czytaj więcej »

OBUWIe Robocze

Obuwie wygodne i ochronne

Wybierając obuwie dla konkretnej branży trzeba będzie się określić jak one mają wyglądać. Nie jest niczym nowym, że w zależności od zawodu, jaki wykonujemy dobieramy w odpowiedni sposób buty. można czytaj więcej »

kaski I hełmy

Jaki kask rowerowy kupić?

W sklepach można wręcz dostać oczopląsu od ilości kasków rowerowych jakie można zakupić. Z tego powodu właśnie, kiedy dochodzi do zakupów nie do końca wiemy co wybrać. Odpowiedni rozmiar Odpowiedni czytaj więcej »

odzież robocza

Odzież robocza dla bezpieczeństwa

W Polsce bardzo lekkomyślnie podchodzi się do odzieży roboczej. Pracodawcy oszczędzają jak tylko mogą żeby nie wydawać swoim pracownikom bardzo dobrej gatunkowo odzieży ochronnej. Niestety takie oszc czytaj więcej »

OCHRANIACZE SłUCHU

Dobieranie ochraniaczy słuchu

Jeśli nasz zawód, który wykonujemy wymaga stosowania ochrony naszego słuchu to nie ma, co czekać aż się on nam pogorszy. Wiele osób bardzo lekceważy ten problem, ale kiedy zaczynają się kłopoty ze sł czytaj więcej »

obuwie gumowe

Buty gumowe dla przemysłu

Buty wykorzystywane w przemyśle są inaczej zbudowane od tych, które można wykorzystywać w gospodarstwie rolnym czy po prostu w ogrodzie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że takie ma nieco lep czytaj więcej »

kamizelki ZIMOWe

Ubrania dla pracowników

Pracownicy powinni być bardzo dobrze ubrani tak żeby zachować wszystkie normy bezpieczeństwa. W pracy bezpieczeństwo zawsze przekłada się na jakość pracy. Jeśli pracownicy nie są zadowoleni i nie czu czytaj więcej »

ZABEZPIECZENIE podczas prac

Jak być bezpiecznym w trakcie pracy?

Oczywiście warunkiem możliwości podjęcia się prac na wysokości jest przede wszystkim brak posiadania lęku przed wysokościom tego rodzaju. Każda osoba, chcąca podjąć się pracy tego rodzaju, powinna w czytaj więcej »

oDZIEż ochronnA

Odzież kwasoodporna

Jeśli pracujemy w zawodzie, który jest narażony na kontakt z kwasami to trzeba będzie posiadać odpowiednie stroje, które będą nam gwarantowały bezpieczeństwo. Tutaj nie ma żartów, bo jedna mała krop czytaj więcej »

 

Dobieranie ochraniaczy słuchu

ochraniacze słuchu

Jeśli nasz zawód, który wykonujemy wymaga stosowania ochrony naszego słuchu to nie ma, co czekać aż się on nam pogorszy. Wiele osób bardzo lekceważy ten problem, ale kiedy zaczynają się kłopoty ze słuchem to jest już po wszystkim. Nie trzeba wcale pracować trzymając w ręku młot pneumatyczny przez kilka godzin. Wystarczy, że ktoś przez te godziny będzie trzymał szlifierkę kątową, a hałas jest naprawdę bardzo wysoki. Bardzo duże obroty i po latach pracy w takim hałasie człowiek będzie miał poważne problemy ze słuchem.

Ochraniamy słuch w miejscu swojej pracy

Warto pamiętać o tym żeby chronić w każdej sytuacji swój słuch. Jeśli go stracimy albo częściowo utracimy to będzie za późno żeby cokolwiek w tej kwestii zrobić. Kupując ochraniacze słuchu znajdziemy ich bardzo dużo. Różnią się one przede wszystkim zastosowanie i wyciszeniem, jakie mają w środku. Inaczej dobiera się ochraniacze, kiedy pracujemy na wspomnianym młocie pneumatycznym, a inaczej na szlifierce. Jakby nie patrzeć te dwa hałasy są różne i trzeba tak dobrać ochraniacz słuchu żeby wygłuszenie było wystarczające.

dobre ochraniacze słuchu

Można też zakupić uniwersalne ochraniacze, ale to wszystko zależne będzie od tego, w jakim zawodzie pracujemy. Pracodawca według przepisów ma obowiązek żeby zapewnić nam odpowiednie zabezpieczenie naszego słuchu. Jeśli tego nie zrobi sam poniesie konsekwencje, ale i my będziemy mieli kłopoty. Lepiej od razu powiedzieć żeby dał nam ochraniacz na słuch, a wtedy będziemy mogli pracować znacznie lepiej i wydajniej.